Projekt „Nowoczesne Wspólnoty Mieszkaniowe”:

To seria cykli i spotkań na wybranych osiedlach mieszkaniowych w Krakowie, mające na celu zjednoczenie ich mieszkańców i bliższe poznanie się.

Nowoczesne osiedla to miejsca bez duszy, na ich terenie znają się tylko bezpośredni sąsiedzi których kontakt ogranicza się do uprzejmego „dzień dobry” w windzie. Dzieci z tych osiedli nie znają się, nie grają w piłkę, kosza, nie jeżdżą razem na rowerach.

Projekt naszego stowarzyszenia walczy z taką rzeczywistością. Sami pamiętamy, jak dorastaliśmy i jak ważne są zdrowe relacje z ludźmi z naszego otoczenia. Podczas swojego dorosłego życia, na naszej drodze trafiają się różni ludzie, o różnych zainteresowaniach, poglądach, pochodzą też z różnych środowisk. Obecnie panuje trend wybierania znajomych swoim dzieciom i hermetyczne ich zamykanie na wszelkie odmienności.

Nasz projekt adresowany jest przede wszystkim do rodzin, ale nie tylko. Celem projektu jest utworzenie działających wspólnot mieszkaniowych, działających dla swoich korzyści i interesów. Chcemy zaktywizować mieszkańców do wspólnych spotkań integracyjnych na których się poznają, nawiążą znajomości a być może i przyjaźnie.

W ramach projektu planujemy spotkania w miejscach użyteczności publicznej, najbliżej każdej ze wspólnot, wyjazdy integracyjne, ale również rozrywki animatorów dla dzieci w tym organizacji pół kolonii a w przyszłości pełnowymiarowych