Projekt „Ekologiczne produkty w sercu Krakowa”

To projekt adresowany zarówno do rolników oferujących płody ekologicznych upraw jak i do wszystkich zainteresowanych nabyciem takich produktów w obrębie miasta Krakowa.

Ekologiczne produkty są bardzo drogie, marże nakładane przez sklepy „Eko”, ograniczają dostęp tych produktów dla przeciętnych obywateli, ekologiczne produkty to towar traktowany jako luksusowy, gdzie producent rolny otrzymuje z tej ceny jego niewielką część.

Projekt jest rozbudowany i ciężki w realizacji, ale nie niemożliwy. Pierwszym etapem, będzie stworzenie siatki dostawców, producentów rolnych posiadających w swojej ofercie faktycznie ekologiczne produkty. Kolejno, producenci będą przyporządkowani do danych dzielnic miasta Krakowa, aby nie stwarzać rywalizacji i walki o klienta. Każdy rejon będzie oferował te same produkty, lecz od różnych dostawców. Drugim etapem będzie organizacja miejsca gdzie rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty. Na tym etapie liczymy na współpracę z Urzędem Miasta Krakowa lecz też z prywatnymi firmami, gdyż dla małego regionu wystarczy udostępnienie parkingu w określonych porach. Trzeci etap to odpowiednia oprawa medialna realizowanego projektu aby przyciągnąć uwagę największej ilości kupujących.

W ramach projektu stowarzyszenie będzie liczyło na wsparcie wolontariuszy oraz ludzi dobrej woli, bez których realizacja projektu znacząco się wydłuży.